Para pak çastesh në afërsi të sheshit kryesor të Tetovës është gjetur i vrarë personi me inicialet F.T i datëlindjes 1962. Personi i pajetë është gjetur i pajetë në veturën e tij nga i biri i cili menjëherë më pas ka lajmëruar policinë. Personi i vrarë ka qenë ish-shoferi i Hazbi Likës dhe për momentin ishte i punësuar në Sektorin e Urbanizmit në  komunën e Tetovës. Në xhamin e makinës është gjetur një vrimë e shkaktuar nga armë zjarri, por nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me një vrasje apo vetëvrasje. Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë dhe prokurorët e krimeve të rënda nga Prokuroria e Tetovës./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Theret për vdekje një person në fshatin Likovë të Kumanovës

Rreth orës 18:30 minuta ka ndodhur një vrasje në fshatin Likovë të…

Njësia Speciale në veri, bastis shtëpinë e Ivan Ristiqit

Në mëngjesin e sotëm, njësia speciale e Policisë së Kosovës ka bastisur…

Disa nga ligjet që hyjnë në fuqi nga 1 janari

Me ardhjen e Vitit të Ri 2020, në Maqedoni hyjnë në fuqi…

Sopi me porosi për BDI-në, Tetova do t’ua tregojë vendin edhe juve!

Bisedat e përgjuara kanë shqetësuar dukshëm personalitete të sferave të ndryshme, pasi…

Zaev, Mickoski dhe Ahmeti takohen për Qeverine teknike, ja detajet?

Drejtuesit e LSDM-së dhe të VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, do…