Mbrëmë në ora 02:10 pas mesnatës është regjistrua një tërmet, me epiqendër të vendosur 4 kilometra në perëndim të Ohrit.

Rrjeti sizmologjik i RMV, ka regjistruar se madhësia e magnitudës së tërmetit ishte 2.4.

Tërmeti u ndje nga banorët e Ohrit dhe rrethinës me intensitet të tre gradë sipas shkallës makroizmike evropiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dimitrov: Pas marrëveshjes së Prespës jemi të përqendruar në hapjen e bisedimeve me BE-në

DIMITROV: PAS MARRËVESHJES SË PRESPËS JEMI TË PËRQENDRUAR NË HAPJEN E BISEDIMEVE…

Ruskoska: Dy prokurorë të PSP-së kanë kërkuar të më takojnë, dëshirojnë të rrëfehen

Prokuroja Vilma Ruskoska në intervistë për emisionin “KOD” ka deklaruar se Katica…

Dyshimet më të mëdha OSBE i shpreh në komunat ku BDI ka fituar më së shumti vota

Misioni i OSBE-ODIHR ka shpallur raportin fillestar nga mbikqyrja e zgjedhjeve të…

Shqipëri, sekuestrohen 32 kilogram marijuanë që kishin për destinacion Maqedoninë e Veriut

Një 43-vjeçar është vënë në pranga dhe një 41-vjeçar tjetër është shpallur…

Pendarovski: Nuk ka nevojë të shpallim gjendje të re të jashtëzakonshme

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski thotë se “momentalisht nuk ka nevojë të…