Një tërmet me fuqi prej 2,8 shkallëve sipas Rihterit është ndjerë sot në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21. Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin e Kumanovës dhe Likovës, ndërsa është ndjerë edhe në rajonin e kufirit mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Kosovës. Tërmeti ka qenë me një thellësi prej 4 km, ndërsa dridhjet janë regjistruar pak para orës 16.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rama nga Brukseli: Faleminderit popullit shqiptar i cili kurrë nuk u dorëzua

Në një deklaratë të përbashkët shtypi me Presidenten e Komisionit Europian Ursula…

Bashkimi Evropian dhe Këshilli i Evropës mbështesin konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme në Kosovë

Bashkimi Evropian dhe Këshilli i Evropës, përmes një projekti të financuar bashkërisht…

Tirana e treta me rritjen më të madhe të popullsisë në Europë

Pothuajse 32 përqind e popullsisë shqiptare jeton në Tiranë, dhe projeksionet flasin…

Kurti: Kosova është i vetmi vend në rajon që s’ka pranuar vaksina nga Rusia ose Kina

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, priti në takim drejtoren e International Republican…

Fillon Dialogu i Ohrit, diskutohet për hapat e ardhshëm të Maqedonisë së Veriut

Dialogu i Ohrit sot zyrtarisht ka filluar me panel diskutimin për hapat…