Në Prilep të Maqedonisë së Veriut sot ka ndodhur një tërmet me shkallë 3.3 rihter.

Epiqendra e tij ishte rreth 30 kilometra nga Prilepi, transmeton KlanKosova.tv.

Dridhjet janë ndjerë deri në Shkup, deri më tani nuk dihet për të lënduar dhe dëme materiale./alsatm/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nishani: Rama dhe Basha punojnë që shqiptarët të trajtohen si qytetarë të klasit të dytë

Ish-presidenti shqiptar Bujar Nishani përsëriti sërish qëndrimin e tij se ka një…

Shefi i diplomacisë austriake, sot në Shkup

Ministri federal për Evropën, Integrimin dhe Punë të Jashtme të  Republikës së…

Bekim Jashari sonte zyrtarizon kandidaturën për kryetar të Skenderajt

Bekim Jashari sonte do ta zyrtarizojë kandidaturën e tij për kryetar të…

Trupat britanike duhet ‘të përgatiten për të luftuar përsëri në Evropë’, paralajmëron shefi i ushtrisë

Kreu i ushtrisë britanike u ka thënë trupave të tij se duhet…

Presidenti kroat: Mosnjohja e Kosovës nga Serbia, pengesë për zgjerimin e BE-së

Presidenti kroat, Zoran Milanoviq, tha sot në Forumin e Prespës se vendet…