Dridhje të tokës janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, Kosovë, Maqedonisë së Veriut. Kjo pasi një tërmet prej 6.0 shkallëve sipas Rihterit ka goditur Strupiçin në Bosnje dhe Hercegovinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shqiptarët janë 31 përqind!, Zv.drejtori Ilmi Selami shpjegon nga është nxjerr kjo shifër

Zv/drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Ilmi Selami, në emisionin debativ në…

Helmimi nga alkooli lë të vdekur 34 persona në Rusi

34 persona kanë humbur jetën pas një helmimi masiv që dyshohet të…

Biden paralajmeron presidentin rus Putin

Vetëm një ditë para takimit në Gjenevë, presidenti i shteteve të bashkuara,…

Manaj (LDK): Qeveria gjatë 100 ditëve ndërhyri në të gjitha institucionet e pavarura dhe ua bënte gjyqin në Kuvend

Anëtari i Kryesisë së Lidhje Demokratike të Kosovës, Shkëmb Manaj, ka adresuar…

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është…