Toka u trondit sot në orët e pasditës në rajonin e Bazelit. Epiqendra e tërmetit, 4.7 e shkallës Rihter, ishte në Mulhouse (F), njofton gazeta zvicerane, Le Canton27.ch

Tërmeti është ndjerë në një rreze prej më shumë se 180 kilometrash, saktëson Shërbimi Sizmologjik. Ndodhi pak para orës 18:00 dhe pasgoditja e parë ndodhi më pak se 10 minuta më vonë, me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter.

Toka ishte lëkundur tashmë herët pasdite, nga mesdita me tërmete me vlera ndërmjet 0,9 dhe 2,5 ballë dhe me epiqendra në Alpe, në rajonin Grand Combin, pranë Orsières (VS) dhe Chamonix, shton Shërbimi Sizmologjik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Studenti kthehet nga Nju Jorku dhe infekton 70 persona, Kina mbyll qytetin me 10 milionë banorë

Një qytet i madh kinez ka miratuar masa dramatike karantine kundër koronavirusit…

Shkarkohet Katica Janeva

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut e shkarkoi prokuroren speciale publike,…

Bugajski: Moska po planifikon luftën e ardhshme ballkanike përmes Serbisë

Kosova mund të jetë pjesë e një ofensive më të gjerë të…

Kurti: LDK-ja për zgjedhje e ka Vjosën, për qeverisje ata të vjetrit që ishin në koalicion me PDK-në

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka sulmuar Lidhjen Demokratike të…

BE kërkon nga Serbia të mos i madhërojë kriminelët e luftës

Bashkimi Evropian ua tërhoqi vërejtjen liderëve politikë dhe fetarë në Serbi që…