Dy shtetas serb janë arrestuar, pasi të njëjtin kanë tentuar të kalojnë ilegalisht nga Kosova në Serbi, përcjell KosovaPost.

Policia ka bërë të ditur se pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Serbisë pasi që të njëjtit kanë tentuar që në mes rrugëve ilegale me veturë të kalojnë nga territori i Republikës së Kosovës në territorin e Serbisë”, thuhet në raportin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Spasovski: Diplomatët rus janë dëbuar për shkak se kanë dalë jashtë mandatit të tyre diplomatik

Ministria për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski për “ClickPlus” tha se diplomatët…

Britania, ushtarë dhe në Ballkan/ Mbi 8 mijë ushtarë do vendosen nga Finlanda deri në Maqedoninë e Veriut

Britania do të dërgojë rreth 8 mije trupa ushtarake  në Evropën Lindore që…

72 raste të reja sot me Kovid-19, shkon në 555 numri i përgjithshëm

Në 24 orët e fundit në vend  janë regjistruar 72 rate të…

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër…

Sot caktohet data për raundin e katërt për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

Konferenca e krerëve të grupeve parlamentare do të vendosë sot për mbajtjen…