Policia ka arrestuar një person të premten në Prishtinë, pasi dyshohet se kishte tentuar ta hapë derën e banesës së një vajze, më pas e kishte nxjerrë edhe pistoletën duke e kërcënuar me të.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se me urdhër të prokurorit të dyshuarit i është bastisur banesa, ku i janë gjetur dëshmi për kryerje të veprës penale dhe një sasi e lëndëve narkotike prej 13.4 gram.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…