Më 16.05.2021 rreth orës 18.00 në rrugën “JNA” në Gostivar, gjatë kryerjes së veprimeve zyrtare në komunikacion, dy policë nga Departamenti Policor për Siguri në Trafikun Rrugor Gostivar kanë dhënë shenjë për ndalimin e veturës “Shkoda Rapid” me targa të Shkupit, e cila po lëvizte më shpejt se shpejtësia e lejuar informon Tetovasot. Drejtuesi i automjetit nuk ishte ndalur dhe kishte rritur shpejtësinë dhe ishte përpjekur që të godiste me automjet njërin nga policët, pas së cilës kishte vazhduar të lëvizte me shpejtësi të madhe. Po merren masa për zbardhjen e çështjes, pas së cilës do të përgaditet parashtresë adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…