Në Kërçovë është krijaur situatë e tensionuar sot në ditën e zgjedhjeve. Blerim Ahmedi, vëllau i El Chekës thotë se “bandat e DBI-së” kanë rrahur prindin e tij, Mustafa Ahmedi. Rasti sipas tij ka ndodhur reth orës 12 e 30 minuta.
“Ibrahim Kocja banditi i duit me urdher të Ali Ametit sulmoi prindin tim”, ka shkruar Ahmedi në facebook.
Ai për Lajm ka deklaruar se babai i tij gjendet për momentin në spitalin e Kërçovës dhe nuk është në gjendje të flasë për mediumet. Rasti është denoncuar edhe në policinë e Kërçovës. Në fotografinë e postuar në FB poashtu vërehen lëndime në fytyrë të z. Muatafa Ahmedit. Nga DBI për momentin nuk ka reagim zyrtar lidhur me incidentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…