Policia izraelite ka hyrë në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa ndërsa besimtarët u mblodhën për lutjet e hershme në mëngjes, dy ditë pasi arrestoi qindra në atë vend në një tjetër bastisje në xhami.

Punonjësit mjekësorë palestinezë thanë se të paktën 19 persona u plagosën. Tre persona u transferuan në spital pasi u rrahën ose u goditën me plumba gome, sipas Kryqit të Kuq Palestinez. Organizata tha se ishte penguar të hynte në kompleks, por arriti të ndihmonte të plagosurit pranë Bab al-Asbat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Filipçe: Nga nesër fillojmë terapinë e kombinuar, klorikinë+azitromicinë

Ministri i Shëndetësisë, Flipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit…

Ish-kryeministri i Serbisë: Vuçiqi vetë nënshkroi marrëveshjen me Kosovën për targat

Ish-kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq ka thënë se zëvendësimi i targave “KS”…

Mediat britanike: Shqiptarët përdorin TikTok për të sjellë emigrantë

Mediat britanike shkruajnë se bandat kriminale shqiptare vazhdojnë të reklamojnë në rrjetet…

Abdixhiku: Dëshmorët e Koshares na kujtojnë sa e vlefshme është sakrifica për liri

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë homazhe në Koshare në përkujtim…

Serbia tërheq ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Ushtria serbe tërhiqet nga kufiri me Kosovën, pas reagimeve të shumta dhe…