Një shkëmbim zjarri në një bar plot me njerëz në St. Paul të Minnesotas, ka lënë të vdekur një grua dhe 14 persona të tjerë të plagosur, raportojnë autoritetet atje.

Të shtënat ndodhën pak pas mesnatës së të dielës.

Policia thotë se informacionet paraprake tregojnë që disa persona kanë qëlluar me armë, por ende nuk është e qartë se çfarë çoi në shkëmbimin e zjarrit.

Policia arrestoi tre burra të cilët po trajtohen në spital për lëndime nga shkëmbimi i zjarrit.

Lokali ku ndodhi ngjarja është në një zonë argëtuese në jug të Qendrës së Energjisë Xcel. Gazeta Star Tribune raporton se gruaja në të 20-at e saj që u vra, është viktima e 32-të e vrasjeve që ndodhën këtë vit në këtë qytet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…