2 viktima dhe 4 të plagosur nga të shtënat me armë në Idaho

Dy persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë në një qendër tregtare në Idaho të SHBA -së.

Policia e cila ka mbërritur menjëherë  në vendngjarje dhe ka bërë të mundur arrestimin e të të dyshuarit. Gjithashtu bëhet me dije se gjatë shkëmbimit me zjarr ka mbetur i plagosur edhe një oficer policie, i cili u transportua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se i dyshuari pas shkëmbimit me armë me efektivët e policisë është në spital në gjendje kritike për jetën.

Autoritetet amerikane nuk kanë dhënë asnjë informacion për viktimat apo të dyshuarin, duke thënë se hetimet janë duke vazhduar deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Qendra tregtare Boise Towne Square është qendra tregtare më e madhe e qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…