Policia e Maryland po thotë se u janë përgjigjur “të shtënave” në një qendër tregtare.

Departamenti i Policisë së Hyattsville shkroi në Twitter, për të thënë se oficerët e tij “po i përgjigjeshin një raporti të të shtënave në qendrën tregtare në Prince George” të enjten, transmeton Klankosova.tv.

Por departamenti më pas shtoi shpejt se incidenti “nuk ishte një kërcënim aktiv dhe skena është e sigurt në këtë moment”.

Megjithatë ata paralajmëruan publikun që të vazhdojnë të shmangin zonën.

Një person u plagos rëndë në incident pasi të shtënat ndodhën gjatë një përleshjeje të dukshme në oborrin e ushqimit të qendrës tregtare, sipas News4.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ministrja gjermane e Drejtësisë: Nuk do të ketë vaksinim të përgjithshëm me detyrim

Numri në rritje i infeksioneve me korona ka ndezur një debat për…

Takohen Pendarovski dhe Radev, flasin për marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski ka pritur sot në një takim të…

Kohë për lutje e bamirësi

“…Ai e di se disa prej jush do të jenë të sëmurë,…

Konfirmohet nga Prokuroria dhe Policia ndalimi i kryetarit të KPM-së nën dyshimin për marrje ryshfeti

Prokuroria Themelore në Prishtinë bashkë me Policinë e Kosovës e kanë konfirmuar…

Tre verikoreanë pas sulmit kundër kompanisë Sony

Departamenti i Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara ka ngritur padi ndaj tre…