Të shtëna janë raportuar në Louisville, Kentaki ku policia ka konfirmuar viktima të shumta.

Departamenti i Policisë Metro të Louisville tha në Twitter se po i përgjigjej një “agresori aktiv”.

Lidhur me rastin qytetarëve iu është kërkuar të qëndrojnë një pjese të East Main.

Pamjet nga vendi i ngjarjes duket se tregojnë policinë e armatosur rëndë duke rrethuar një pronë komerciale në zonë.

Policia të dalë së shpejti me një konferencë për shtyp.

Pamjet e raportimeve nga vendi i ngjarjes tregojnë një prani të madhe të policisë, derisa pronat e shkatërruara kishin xhama të dëmtuar dhe pajisje mjekësore të hedhura në një vend.

Incidenti ndodhi në zonën qendrore të Louisville, afër stadiumit të bejsbollit “Louisville Slugger Field” dhe disa blloqe nga Qendra Ndërkombëtare e Konventave në Kentaki dhe Qendra Muhammad Ali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hungaria kundër vendosjes së embargos ndaj gazit e naftës ruse

Budapesti mbetet kundër vendosjes së një embargoje të BE-së për naftën dhe…

Deputetët britanikë votojnë të premten për Brexit-in

Qeveria britanike ka planifikuar që të premten ta dërgojë për votim në…

Policia ‘në gjah’ pas Rinisë së BESËS

Vazhdon përndjekja e policisë për aktivistët e Lëvizjes BESA, pas askioneve të…

Kurti: Nuk mund të vij as sonte

Lideri i LVV-së, Albin Kurti i ka bërë të ditur se sot…

KQZ e gatshme për zgjedhjet në veri, certifikon dhe 14 kandidatë të LVV-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është shprehur i gatshëm të organizojë zgjedhjet në…