Të shtëna janë raportuar në Louisville, Kentaki ku policia ka konfirmuar viktima të shumta.

Departamenti i Policisë Metro të Louisville tha në Twitter se po i përgjigjej një “agresori aktiv”.

Lidhur me rastin qytetarëve iu është kërkuar të qëndrojnë një pjese të East Main.

Pamjet nga vendi i ngjarjes duket se tregojnë policinë e armatosur rëndë duke rrethuar një pronë komerciale në zonë.

Policia të dalë së shpejti me një konferencë për shtyp.

Pamjet e raportimeve nga vendi i ngjarjes tregojnë një prani të madhe të policisë, derisa pronat e shkatërruara kishin xhama të dëmtuar dhe pajisje mjekësore të hedhura në një vend.

Incidenti ndodhi në zonën qendrore të Louisville, afër stadiumit të bejsbollit “Louisville Slugger Field” dhe disa blloqe nga Qendra Ndërkombëtare e Konventave në Kentaki dhe Qendra Muhammad Ali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ambasadori bullgar: Marrëdhëniet Shkup-Sofje, si para 2017-s

Marrëdhëniet mes Shkupit e Sofjes janë rikthyer në situatën që ishin përpara…

Takim sa për një fllad ventilatori

Shaqir Feta, kur ndjenë se po ngel pa ajër, kur e mbytë…

Dimitrovski konfirmojnë se shumë shpejt do të hapet pika kufitare Stanqiq-Bellanoc

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zhvilluar sot një takim…

Eksporti i grurit nga Ukraina, niset anija e parë që prej fillimit së luftës

Anija e parë që transportonte grurë është nisur nga një port ukrainas…

Dhjetëra eurodeputetë kërkojnë heqjen e roamingut mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor

Javën e kaluar një grup prej më shumë se 80 eurodeputetësh nga…