Pesë persona kanë vdekur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një bllok banesash në Toronto, Kanada.

Kjo ndërtesë ishte në rreth 30 kilometra në veri të Torontos, të dielën.

Një tjetër person i plagosur është dërguar në spital pasi është në gjendje të rëndë.

Autoritetet po hetojnë motivin e sulmit, duke përfshirë një lidhje të mundshme mes personit të armatosur dhe viktimave.

Shefi i policisë së York-ut, Jim MacSween, tha se oficerët e pranishëm u ndeshën me një “skenë të tmerrshme”, me viktima të shumta të vdekura të gjetura në banesa të ndryshme të ndërtesës.

MacSween tha se nuk kishte asnjë kërcënim të vazhdueshëm për publikun dhe policia e York-ut tha se të evakuuarit mund të kthehen në shtëpitë e tyre, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Po filmonte garën e çiklizmit, helikopteri zbulon plantacionet me hashash në tarracën e pallatit

Ndodh edhe kjo.  Kameramani që po filmonte nga helikopteri turin e çiklistëve…

Gardianët e Kombit: “Ne na solli këtu vetem dashuria ndaj atdheut dhe popullit tonë”

Populli jonë i dashur Sado që mundohen të na mposhtin me shkrime…

ASH tash do të kryesojë Këshillin komunal në Gostivar

Besim Memedi nga Aleanca për Shqiptarët (ASH) është kryetari i ri i Këshillit…

Zjarre të mëdha në Greqi

Zjarrfikësit grekë kanë bërë betejë me flakët e zjarrit gjatë gjithë mbrëmjes…

Tiranë: Shtohen zërat që kërkojnë dorëheqjen e Bashës nga kreu i PD-së

Një grup prej 10 zyrtarësh dhe ish-zyrtarësh të Partisë Demokratike, themelues dhe…