Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në hotelin Hampton Inn në Dearborn, Michigan.

Autori ende nuk është arrestuar, ndërsa gjysmë ore pasi ka hapur zjarr për herë të parë ka vazhduar të qëllojë.

Të shtënat kanë nisur nga një dhomë në katin e tretë të hotelit.

Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje për të kontrolluar situatën.

Në një postim në Twitter, policia lokale thotë se ka një “skenë aktive të të shtënave” dhe thekson se është një “situatë e rrezikshme”.

Në zonë kanë mbërritur autoambulancat dhe makinat e patrullës, ndërsa banorëve u është dhënë urdhër evakuimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Maqedonia afër “listës së kuqe” për udhëtimet

Rritja permanente e të prekurve nga virusi korona në baza ditore ka…

OKB-ja apelon që të rihapen portet e Ukrainës për të transportuar ushqime

Agjencia e ndihmës ushqimore e Kombeve të Bashkuara po bën thirrje që…

Rusia humbi 73 tanke në rajonin e Donbasit

Ushtria ukrainase pretendon se ka shkatërruar të paktën 73 tanke ruse dhe…

Të premten do të varrosen katër të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë

Më 25 qershor do të bëhet varrimi i Dibran Dibranit, Zeqir dhe…