Një person është plagosur nga arma e zjarrit pasditen e së premtes në Rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan.

Lajmin është konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Rugova tha se i plagosuri është dërguar për trajtim në Spitalin e Pejës.

Po ashtu, ai bëri të ditur se i dyshuari është arrestuar.

“Sot me datën 12.11.2021 rreth orës 15:15, Policia është informuar se në rr. Luan Haradinaj në Deçan ka pasur të shtëna me armë zjarri me ç’rast është plagosur një person. Personi i plagosur është dërguar në QKMF-Deçan, i njëjti është transportuar në Spitalin Rajonal Pejë, i dyshuari është arrestuar dhe ndodhet në objektet e Stacionit Policor në Deçan”, ka thënë Rugova.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Me këngë provokuese serbe për Kosovën provokohen banorët e një lagjeje shqiptare në Kumanovë

Banorë të rrugës “11 Nëntori” në Kumanovë kanë shprehur shqetësimet se dikush…

BE: Mbi 75% e popullatës është vaksinuar plotësisht kundër COVID-19

Bashkimi Evropian njoftoi se më shumë se 75 për qind e popullatës…

Arsovski: Janeva dhe Zaevi fytyra të se njëjtës monedhë

Katica Janeva nuk do të kishte mundur të zhvat pa përkrahjen e…

SHBA dërgoi qindra raketa anti-ajrore Stinger në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara i kanë dorëzuar Ukrainës qindra raketa Stinger, si pjesë…

Christopher Hill i nominuar për ambasador në Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me emërimet e reja të ambasadorëve në…