Pesë persona janë qëlluar me armë zjarri duke në një dyqan pijesh alkoolike në Shreveport të Luizianas.

Sipas Reuters, incidenti ishte i treti me të shtëna  i raportuar brenda 24 orëve në Shtetet e Bashkuara.

Një person i armatosur vrau tetë punëtorë dhe veten e tij në një qendër të FedEx në Indianapolis mbrëmjen e së enjtes.

Në incidentin e së dielës në Shreveport, katër persona ishin jashtë dyqanit, në Hearne Avenue, ndërsa një person ishte brenda në dyqan kur ndodhën të shtënat.

Njësi të shumta policie u dërguan në vendin e ngjarjes, ngjarje që ndodhi rreth orës 21:00. me orën lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…