Tre persona u vranë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur nga të shtënat masive në një klub nate në Kansas City , Misuri në orët e para të së dielës.

Incidenti fatal është të paktën i pesti i të shtënave masive në SHBA këtë fundjavë, duke çuar numrin total të të shtënave masive në Amerikë në më shumë se 230 këtë vit, ose të paktën një çdo ditë në 2023.

Policia në Kansas City iu përgjigj të shtënave në Klymax Lounge rreth orës 1:25 të mëngjesit gjatë një performance të reperit Nutty Still Gassin’, sipas zyrtarëve.

Dy viktimat u shpallën të vdekur në vendngjarje. Një viktimë u gjet jashtë sallës së pritjes dhe e dyta u zbulua brenda, sipas policisë.

Personi i tretë vdiq në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Presidenti i Perusë, Pedro Castillo, pas shkarkimit u zëvendësua nga Dina Boluarte

Peruja ka një presidente femër për herë të parë, pasi ish-presidenti Pedro…

Ivanovska: Zyrtarët manipulojnë me deklarimin e vërtetë të pronave

“Qytetarët e pafajshëm dhe ndoshta të painformuar mirë, regjistrojnë pronat e zyrtarëve…

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke…

Sokoli, Hallaçi, Zeka, Fejzullahu: TASH ESHTE KOHA

Me një Fjalë të vetme, mburrje dhe krenari, me Komandantë Fadil Dunavi,…

“Doja të vrisja Presidentin”- Flet personi që sulmoi priftin dhe murgeshën

Një incident i rëndë ndodhi sot në Francë, ku një i ri…