Një task forcë e marshallëve të SHBA’së kanë vrarë një të arratisur të kërkuar për vrasje në tentativë jashtë një xhamie në Florida.

Marshalli për Floridën e Jugut, Gadyaces Serralta, u tha gazetarëve se një zëvendës marshall dhe oficerë nga departamentet e policisë të Fort Lauderdale dhe Plantage u përballën me njeriun të premten pasdite në parkingun e xhamisë Al-Iman.

Serralta tha se njeriu doli nga makina e tij me një armë dhe zëvendësi i marshallit dhe oficerët hapën zjarr. Njeriu vdiq në vendin e ngjarjes. Ai ishte nga Florida qendrore, por emri i tij nuk u bë I ditur menjëherë. Askush nga forcat policore nuk u plagos. Hollësi të mëtejshme nuk janë dhënë nga policia federale amerikane.

Këshilli amerikan i myslimanëve kanë deklaruar se personi nuk ishte i njohur për antarët e xhamisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dy helikopterë të angazhuar për shuarjen e zjarrit në rajonin e Dibrës

Mëngjesin e sotëm dy helikopterë, të cilët po furnizohen me ujë nga…

Pas vendimit që Berishës me familje t’i ndalohet hyrja në SHBA, Bugajski: Pse pikërisht Sali Berisha dhe pse tani?

Ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit Thomas Countryman, thotë se vendimet për përcaktimin…

Ish-presidenti ukrainas nuk u lejua të largohej nga Ukraina, derisa po udhëtonte në Lituani për një takim

Ish-presidenti ukrainas nuk u lejua të largohej nga Ukraina për të marrë…

Trupat ruse rrëmbejnë një tjetër kryebashkiak në Ukrainë, atë të Dniprorudne

Pushtuesit rusë kanë rrëmbyer kryetarin e bashkisë së Dniprorudne, Yevhen Matveyev në…

Sekretarja e Jashtme britanike: Lufta në Ukrainë, do të jetë fillimi i fundit të Putinit

Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss, ka thënë për Sky News se…