Një task forcë e marshallëve të SHBA’së kanë vrarë një të arratisur të kërkuar për vrasje në tentativë jashtë një xhamie në Florida.

Marshalli për Floridën e Jugut, Gadyaces Serralta, u tha gazetarëve se një zëvendës marshall dhe oficerë nga departamentet e policisë të Fort Lauderdale dhe Plantage u përballën me njeriun të premten pasdite në parkingun e xhamisë Al-Iman.

Serralta tha se njeriu doli nga makina e tij me një armë dhe zëvendësi i marshallit dhe oficerët hapën zjarr. Njeriu vdiq në vendin e ngjarjes. Ai ishte nga Florida qendrore, por emri i tij nuk u bë I ditur menjëherë. Askush nga forcat policore nuk u plagos. Hollësi të mëtejshme nuk janë dhënë nga policia federale amerikane.

Këshilli amerikan i myslimanëve kanë deklaruar se personi nuk ishte i njohur për antarët e xhamisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…