Me rastin e festës së Pashkëve, të premten, 26 prill, automjetet e transportit publik do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës, me përjashtim të autobusëve të linjave  11, 11А, 18 А, 32, 47А, 51, 55, 55В, 56, 56А, 64А, 65А, 70, 74, 80А, 81, 118, 160, 180, të cilët do të qarkullojnë sipas itinerarit të pjesshëm.

Të shtunën 27 prill, të dielën 28 prill dhe të hënën më 29 prill, autobusët e të gjitha linjave do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës, kumtoi NQP.

Autobusët sipas itinerarit të së dielës do të qarkullojnë edhe të mërkurën më 1 Maj- Ditën ndërkombëtare të punës.

Teleferiku në Vodno do të punojë si zakonisht si në të gjitha ditët e festave nga prej orës 10 deri në orën 18, ndërsa autobusët të cilët qarkullojnë deri në Vodnon e Mesme 25 (Qendra Transportuese-Vodno e Mesme), 25A (Automaqedonia – Vodno e Mesme) dhe 25B (Shtëpia e shtypit-Vodno e Mesme) të hënën, 29 prill, do të qarkullojnë sipas itinerarit të së dielës.

Teleferiku të martën, më 30 prill, nuk do të punojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…