Tre persona u vranë të enjten pas disa të shtënave në një fabrikë prodhimi në Smithsburg dhe një punonjës i shtetit u qëllua në shpatull.

Një burim federal i zbatimit të ligjit tha për CNN se të paktën tre persona janë vrarë.

Columbia Machine është një prodhues i pajisjeve të produkteve të betonit, sipas faqes së tyre të internetit. Smithsburg është rreth 130 kilometra në perëndim të Baltimores.

I dyshuari është qëlluar në vendngjarje nga policia, raporton nypost.

Ligjvënësi amerikan, David Trone, distrikti i të cilit përfshin qytetin, tha se ai po monitoronte “të shtëna masive” në Smithsburg.

“Ne jemi duke monitoruar në mënyrë aktive të shtënat masive në Smithsburg tani dhe zyra jonë është në kontakt me zyrtarët në terren”, shkroi ai.

“Nëse jeni vendas, ju lutemi qëndroni larg zonës ndërsa zbatimi i ligjit po përgjigjet”, tha ai.

Zyra e Byrosë së Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve në Baltimore raportoi se agjentët specialë po e ndihmojnë zyrën e sherifit rreth hetimeve për incidentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi nga Specialja

Ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, u është vazhduar…

Këto janë akuzat e ngritura kundër Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Sot ka nisur gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale në Hagë.…

Zjarret djegin Spanjën dhe shkaktojnë katastrofë në Sardenjë

Zjarre të shumta janë përhapur në pjesë të Evropës Jugore, duke shkatërruar…

​Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues

Kreu i Qeverisë Albin Kurti, ka folur serish rreth vendosjes së reciprocitetit…

Erdogan: Turqia u dërgoi ndihmë 17 vendeve në luftën kundër koronavirusit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se 69 vende deri më…