Të paktën tre persona kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi “shkatërrues” në bllokun e një ndërtese trekatëshe në Jersey.

Kryeministrja, Kristina Moore konfirmoi totalin e fundit në një konferencë për shtyp pas shpërthimit në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

“Rreth disa” u raportuan të zhdukur pas shpërthimit në Haut du Mont në Pier Road në kryeqytetin e ishullit, Saint Heiler.

Policia e Shteteve të Jersey u thirr në vendngjarje në orën 4 të mëngjesit, me një person të shpallur të vdekur dhe dy të tjerë, të përshkruar si “të lënduar” u dërguan në spital për trajtim.

Flaka e ndezur nga shpërthimi fillimisht besohej se ishte shuar, derisa shërbimet e urgjencës kanë kryer “punë punë të rëndësishme” në vendngjarje.

Megjithatë të shtunën pasdite policia tha se ende ka shenja zjarri, duke shtuar se vendi mbetet “shumë i pasigurt”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rrëfimi për trupat e gjetur në kamionin ngrirës në Danub, Kurti në Vjenë: Nuk do t’i harrojmë kurrë 1133 fëmijët e vrarë gjatë luftës nga regjimi i Serbisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti të enjten ka qëndruar për vizitë në…

Kapet drogë në vlerë të 250.000 eurove! Për 2.500 euro, shkupjani ishte angazhuar për transport

Policia gjatë mbrëmjes së djeshme ka kapur rreth 67 kg marihuanë në…

Joseph: Afrimi i Ramës me Vuçiqin nuk është ‘i shëndetshëm’

Afrimi i Edi Ramës dhe Aleksandar Vuçiqit nuk është “i shëndetshëm”, thotë…

Presidentja e Gjeorgjisë për krizën në Ukrainë: Duket sikur Putin po shkatërron “të gjithë vendin”

Presidentja e Gjeorgjisë Salome Zourabichvili i tha Jake Tapper të “CNN” se…

Shtabi i Krizës propozon që nga java e ardhshme ora policore të fillojë në 21:00, kurse lokalet të punojnë në ambientet e jashtme

Shtabi i Krizës i ka propozuar sot Qeverisë se duke filluar nga…