Të paktën 15 persona janë vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet se kanë mbetur nën rrënoja, pasi raketat ruse goditën një bllok apartamentesh në Chasiv Yar, një qytet në Ukrainën lindore, thanë zyrtarët ukrainas.

Pesë persona janë nxjerrë të gjallë. Numri i të vdekurve u dha nga një zyrtar ukrainas i shërbimeve të urgjencës.

Njëra anë e ndërtesës pesëkatëshe u copëtua, duke lënë rrënoja. Chasiv Yar është afër qytetit të Kramatorsk, në rajonin e Donetsk.

Guvernatori i rajonit, Pavlo Kyrylenko, tha se sulmi ishte kryer nga raketat ruse Uragan, raporton BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tre viktima dhe 21 raste të reja me Covid-19, shërohen 38 persona

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 279 teste,…

BMW-ja fluturon nga autostrada Tetovë-Shkup dhe përfundon ndër urën e fshatit Grupçin (Foto)

Para pak çastesh ka ndodhur një aksiident në autostradën Tetovë – Shkup…

Kovaçevski pas takimit me Mickoskin: Lehtë është të refuzojmë!

Kreu i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski në konferencën për shtyp pas takimit me…

Rrënohet bunkeri serb në qendër të Shtimes

Lulzim Sahiti, zyrtar në komunën e Shtimes, ka njoftuar se para disa…

Kriza e energjisë, Rama shpall emergjencën: Planin do ta bëjmë publik nesër

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se plani për përballimin e krizës…