Disa nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun e Kumanovës, sot kanë filluar një revoltë të madhe, pasi kërkesat e tyre tani 10 ditë nuk janë marrë parasysh nga autoritetet. Burime të Gazetës Lajm thonë se të burgosurit kryesisht nga Shqipëria, kanë djegur qelitë në katin e tretë, kurse revolta e tyre po vazhdon ende. Të burgosurve nga Shqipëria që para disa ditëve janë transferuar në burgun e Kumanovës, nuk u lejohet që të dalin në shëtitje gjatë ditës dhe ky është shkaku që ka krijuar revoltë në mesin e tyre, që sot po manifestohet dhunshëm.
Nga policia dhe nga drejtoria e burgjeve nuk ka ende konfirmim zyrtar. Nuk dihet ende nëse gjatë këtyre trazirave ka persona të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…