Në emisionin debativ në TV Shenja, kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, duke folur për valën e shpërnguljeve të shqiptarëve nga vendi tha se atë që Rankoviqi e arriti në Jugosllavi duke shpërngulur 200 deri në 300 mijë shqiptarë, të njejtën e bëri kreu i BDI-së Ali Ahmeti, pasi sërish 200 deri në 300 mijë shqiptarë u larguan nga vendi.

“Në kohën e Rankoviq janë shpërngulur 200 deri në 300 mijë shqiptarë dhe në kohën e Ali Ahmetit janë shpërngulur gjithashtu kanë ikur 200 deri në 300 mijë shqiptarë. Rezultati është i njejtë. Rankoviqi që ka arritur në kohë të Jugosllavisë të shpërngulen shqiptarë prej Maqedonie është 200 deri në 300 mijë. Periudha e Ali Ahmetit është e njejtë si e Rankoviqit. Pësëri 200 deri në 300 mijë shqiptarë janë shpërngulur prej Maqedonie. Këto janë fakte të pamohueshme”, u shpreh Taravari. /SHENJA/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mijëra banorë evakuohen nga qytete të ndryshme ukrainase

Afër 13,000 civilë ukrainas janë evakuuar përmes korridoreve humanitare gjatë të shtunës,…

Kontroll në Saraj të Shkupit, gjenden drogë dhe municion

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se Departamenti për polici kriminalistike në…

Lajçak takohet me Kurtin, flasin për hapat e ardhshëm

I dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, këtë të…

Arrestohet tetovari, i dënuar me burg prej 6.5 vjet!

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se policët e Sektorit të…

Von Cramon thotë se Macron bëri gabim të madh me Kurtin

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, kundërpërgjigjet direkt ndaj akuzave që vijnë…