Në Gjykatën Penale të Shkupit sot vazhdon gjykimi për rastet e PSP-së, me prokurorë të vjetër. Kështu, në seancën e rastit “Talir 2”, duhet që të paraqitet prokurorja Lençe Ristoska, ndërkaq në “Tarifa” prokurori Trajçe Pelivanov.

Prokurori republikan Lubomir Joveski i ka autorizuar këto prokurorë që t’i mbarojnë lëndët e filluara, ashtu siç e ka bërë me rastin “Monstra”, në të cilin prokurorë janë Fatime Fetai dhe Gavrill Bubevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Edhe personat e famshëm në mbarë botën reagojnë ndaj Izraelit

Këngëtarë, aktorë dhe modele të famshëm në të gjithë botën bënë thirrje…

Blinken do të vizitojë Evropën për të siguruar aleatët për mbështetjen e SHBA-së

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, njoftoi se planifikon të udhëtojë për…

Ky është autori i sulmit që vrau disa persona me shigjeta në Norvegji

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë…

Qeveria e RMV konferencat për shtyp do t’i mbajë pa gazetarë

Qeveria prej sot do të mbajë konferenca për shtyp pa praninë e…

Dy të vrarë dhe 14 të plagosur në Oslo të Norvegjisë

Dy persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën në Oslo…