Të enjten ne ora 13 është thirrur takim liderësh per gjendjen me virusin Korona. Takimin e konfirmoi edhe kreu i VMRO-DPME-së Hristijan Mickoski. Ai nuk deshi te komentoje nëse ka gjasa të shtyhen zgjedhjet, por tha se në takim do të vendoset se çfarë do të ndodhë më tej.

Koronavirusi mund ti shtyjë zgjedhjet e parakohshme parlamentare në vend, të caktuara për më 12 Prill. Kështu mësohet nga burime brenda qeveritare.

Të njëjtat burime theksojnë se ditën e Enjte do të thirret takim liderësh në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Ftesat tashmë janë dërguar tek krerët e partive politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ende nuk ka marrëveshje në mes partive për Prokurorinë

dy muaj të punësuarit në Prokurorinë Speciale nuk marrin rroga. Institucioni nuk…

Digjen dy makina, ka pasur të shtëna edhe me armë zjarri

Dy makina janë djegur në orët e para të mëngjesit në rrugën…

Qeveria i dha dritë jeshile ligjit pë Prokurorinë Publike

Ligji për Prokurorinë Publike sonte kaloi në Qeveri, dhe i njejti me…

Zaev flet për rënien e Qeverisë së tij?!

Kryeministri Zoran Zaev nga Brukseli porositi se anulimi i mundshëm i vendimit…

Qeveria po mban seancë, priten lehtësime të tjera

Qeveria e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot do të mbajë seancë…