Kryetari i Partisë Social Demokrate në Serbi, Boris Tadiq, ka bërë të ditur se ditëve të fundit ka pranuar mbishkrime me kërcënime me vdekje.

Në një prononcim të tij të fundit, Tadiq pretendon se inspiruesit e mbishkrimeve që e kërcënojnë me vdekje janë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kreu i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel. Tadiq pohoi për H1 se Vuçiq ishte “frymëzuesi i vërtetë i grafiteve”, dhe se Seshel, siç pohon ai, “shfaqet në televizion çdo ditë në emër të Vuçiq”.

Një ditë pasi u konfirmua vendimi kundër Ratko Mlladiq për burgim të përjetshëm para gjykatës në Hagë, kreu i Partisë Social Demokrate në Serbi, mori kërcënime të shkruara në Beograd.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

WSJ: Disa afganëve të strehuar në Kosovë mund t’iu ndalohet hyrja në SHBA

Afganët e evakuuar në Kosovë, rrezikojnë që t’iu ndalohet hyrja në Shtetet…

Janeva nga paraburgimi kërkon nga PSP që lëndët të dorëzohen në Prokurorinë Themelore

Prokurorja Speciale, Katica Janeva nga burgu hetues i Shutkës ka dorëzuar letër…

Nga 1 maji hiqet çertifikata e vaksinimit për hyrjen në Greqi

Komisioni i Ekspertëve të shëndetësisë në Greqi këtë të enjte kanë vendosur…

Kurti nis takimet në Bruksel, kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur vizitat në Bruksel. Ai është…

Tahiri: Vëmendja e Këshillit të Evropës është në Ukrainë, jo në Kosovë

Deputeti nga radhët e AAK-së, Besnik Tahiri, tha se takimi në Komunitetin…