Kryetari i Partisë Social Demokrate në Serbi, Boris Tadiq, ka bërë të ditur se ditëve të fundit ka pranuar mbishkrime me kërcënime me vdekje.

Në një prononcim të tij të fundit, Tadiq pretendon se inspiruesit e mbishkrimeve që e kërcënojnë me vdekje janë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kreu i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel. Tadiq pohoi për H1 se Vuçiq ishte “frymëzuesi i vërtetë i grafiteve”, dhe se Seshel, siç pohon ai, “shfaqet në televizion çdo ditë në emër të Vuçiq”.

Një ditë pasi u konfirmua vendimi kundër Ratko Mlladiq për burgim të përjetshëm para gjykatës në Hagë, kreu i Partisë Social Demokrate në Serbi, mori kërcënime të shkruara në Beograd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…