Dje në vendkalimin kufitar Tabanoc, zyrtarë policorë të stacionit policor Tabanovc kanë kontrolluar automjetin e pasagjerëve “Porsche Cayenne” me targa rumune, i drejtuar nga J.O. (60) nga Republika e Turqisë. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar para të gatshme të padeklaruara në vlerë prej 31.000 euro.

Paratë i janë dorëzuar Drejtorisë doganore, ndërsa personi është dorëzuar dhe ndaluar për procedurë të mëtutjeshme dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet parashtresë përkatëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Dorëhiqet zv.kryeministri kroat, pagoi tre herë më pak se qytetarët tarifat e hotelit

Duhej të ishte një fundjavë ndryshe për zv.kryeministrin dhe ministrin kroat Zdravko…

Zaev kërkon dorëheqjen e Çulevit: Duhet të ketë përgjegjësi për tubimet në Strugë

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev kërkon dorëheqjen e ministrit të Punëve të…

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sot është paralajmëruar…

Sfera misterioze e gjetur në një plazh huton japonezët dhe shkakton një ‘stuhi’ spekulimesh

Një sferë e madhe metalike që është shfaqur në një breg në…

Autobusi me emigrantë godet makinën e policisë bullgare në postbllok, pesë të lënduar

Pesë persona janë lënduar kur një minibus që transportonte emigrantë sirianë u…