Ushtria izraelite ka konfirmuar se sonte është sulmuar me raketa veriu i Izraelit. Siç është bërë e ditur në kumtesë, raketat janë lansuar nga jugu i Libanit, kurse është shpallur rreziku nga raketat.

Cak ishte Misgav Am. Rreziku është konfirmuar për rajonet Berekhya, Hodaya, Mishan, Ashkelon Northern Industrial Zone, Ashkelon, Ashkelon Southern Industrial Zone, Beit Shikma, Bat Hadar Ge’a, Mavki’im, Talmei Yaffe, Misgav Am dhe Heletz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…