Policia tajlandeze është ngritur në alarm pasi një person i armatosur ka hyrë në një qendër tregtare në kryeqytet dhe ka nisur të hapë zjarr ndaj personave të pranishëm.

Ngjarja është regjistruar në një nga zonat më të frekuentuara të Bangkokut, teksa raportimet flasin për viktima dhe të lënduar.Dinamika e ngjarjes është ende e paqartë, teksa ambulanca dhe forca të shumta policie kanë rrethuar zonën dhe iu kërkojnë banorëve të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre, pasi situata është ende aktive.

Aktualisht në qendrën tregtare “Siam Paragon” dëgjohen ende të shtëna, teksa është ndërprerë dhe energjia elektrike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Çashkë, maqedonasit kundërshtojnë paralelen shqipe

Një grup i caktuar i prindërve të nxënësve maqedonas të shkollës fillore…

Gazetari i REL plagoset në një sulm rus jashtë Kievit

Gazetari Shërbimit të Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, pësoi një tronditje…

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Në Kuvend e RMV sot seanca do të mbajnë Komisioni për çështje…

Virusi i dytë mutant/ Godet më shumë të rinjtë dhe është më ngjitës?

Britania e Madhe thotë se ka pikasur dy raste të reja të…

E presin me këngë e valle/ Zbret avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit

Sot është kryer me sukses zbritja e avionit të parë në aeroportin…