Hristijan Pendikov (21), sekretar i klubit bullgar “Car Boris i Treti” në Ohër mbrëmë është rrahur nga tre sulmues, raportojnë mediat bullgare, ndërsa rastin e ka konfirmuar edhe MPB-ja e Maqedonisë.

Sulmi është kryer mbrëmë rreth orës 21:00 përballë një lokali në qendër të Ohrit. Viktima ka plasaritje në brinjë, rruaza dhe nofull të thyer.

Sulmuesit janë identifikuan, ndërsa MPB-ja njoftoi për rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Çair numër më i madh i rasteve aktive, më së paku në Sopishte

Kryeqyteti edhe sot me numër më të madh tërasteve të reja me…

Sulmohet veriu i Izraelit

Ushtria izraelite ka konfirmuar se sonte është sulmuar me raketa veriu i…

Sllovakia dërgon të gjithë sistemin e raketave tokë-ajër në Ukrainë

Sllovakia thotë se ka dërguar të gjithë sistemin e saj raketor S-300…

Reuters: SHBA-ja, bisedime të fshehta me Shqipërinë dhe Kosovën për strehimin e afganëve

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, ka zhvilluar bisedime të fshehta me…

Ish-diplomati britanik: Serbia do ta njohë Kosovën, ky është plani

Timothy Less, një ish-diplomat britanik në Bosnje e Hercegovinë, ishte i ftuar…