Policia e Kosovës ka bërë të ditur se katër persona kanë pësuar lëndime trupore pasi janë sulmuar nga një grup i dyshuar.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Viktor Majer” në Prishtinë, të premten rreth orës 15:44.

“Raportohet se lëndime trupore kanë pësuar 4 viktimat meshkuj kosovarë pasi të njëjtit ishin sulmuar fizikisht nga një grup i personave të dyshuar. Njëri nga viktimat është ndaluar në tretman mjekësorë në QKUK, ndërsa tre të lënduarit e tjerë pas pranimit të tretmanit mjekësorë janë liruar”, thuhet në raport.

Rasti nën hetime. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gruevski: Lajme shqetësuese nga puna e Komisionit të përbashkët me Greqinë

Ish kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati sot në mëngjes…

Mile Janakievski dënohet me mbi tri vite burg

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski sot në aktgjykimin për rastin…

Aksidenti me 45 viktima në Bullgari, nis gjykimi për “Besa Trans”

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot filloi gjykimi për “Besa Trans”,…

Johnson pëson humbje në zgjedhjet e pjesshme, shtohen zërat për largimin e kryeministrit britanik

Partia Konservatore e kryeministrit britanik, Boris Johnson është mposhtur në dy zgjedhje…

Shkaktar kryesor i zjarreve, faktori njeri

Bishtat e cigareve shkaktojnë zjarr, por jo në shkallë aq të madhe…