Të paktën katër persona janë plagosur e një ka ndërruar jetë në spital, pasi që një student nga Universiteti i Heidelburgut në Gjermani u fut në sallë me pushkë në dorë, me të cilën më pas hapi zjarr.

Siç raporton e përditshmja gjermane Bild, i riu plagosi katër persona. E një tjetër nuk i mbijetoi plagëve të marra pavarësisht që u dërgua në spital.

Studenti i armatosur ishte futur në sallë në kohën kur po ligjërohej, e pas sulmit ka dalë jashtë ku edhe ka kryer vetëvrasje.

Deri më tani nuk dihen motivet e sulmit, e policia beson se sulmi është kryer pa ndihmën e ndonjë personi tjetër (vetëm tashmë i ndjeri).

Rreth Universitetit të Heidelbergut, janë parë forca të shumta të policisë që kanë rrethuar zonën ku është kryer sulmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Droni ‘spiunon’ shoferët problematik, qindra gjoba për një javë

Kontrollet me dronë, radar dhe drager kanë zbuluar qindra shkelje që bëjnë…

Sela: Bullgaria ende ka pretendime territoriale! Nxënësit shqiptarë në Maqedoni mësojnë histori të rrejshme

Bullgaria ende ka pretendime territoriale ndaj Maqedonisë së Veriut, thotë kreu i…

Basha merr mbështetjen e PPE, Donald Tusk: PD do integrojë Shqipërinë në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë sot mbështetjen e Partive…

Liderët botërorë mblidhen për krizën libiane

Liderë dhe zyrtarë të lartë qeveritarë, përfshirë kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin…

Rusia tërhiqet nga kufiri me Ukrainën

Rusia nisi të premten tërheqjen e trupave nga kufiri lindor i Ukrainës,…