Pronarët e televizionit Top Channel janë marrë në pyetje në lidhje me sulmin e ndodhur në orët e para të 27 marsit ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola.

Sipas Report Tv ata janë pyetur nëse kanë pasur kërcënime kohët e fundit dhe kanë konfirmuar se episode të tilla nuk kanë ndodhur dhe nuk kanë një të dyshuar.

Sot policia e Tiranës ka vendosur në dispozicion shumën e parave prej 100 mijë Euro për këdo që jep informacione rreth autorëve të sulmit me armë ndaj Top Channel ku mbeti i vrarë roja i këtij objekti, 60-vjeçari Pal Kola.

“Policia e Shtetit fton qytetarët që të japin informacion për autorët e kësaj ngjarjeje të rëndë dhe vendos shpërblim 100 000 euro, për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në identifkimin e autorëve. Policia e Shtetit vendos në dispozicion të qytetarëve, numrin e telefonit 069 41 10 299, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi”, thuhet në njoftimin e Policisë së Tiranës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Berisha: Marrëveshje me Kosovën që çdo shqiptar të ketë shtetësinë e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se të gjithë…

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Shtyhen negociatat mes Greqisë dhe Turqisë në selinë e NATO-s

Shtyhen negociatat midis zyrtarëve turq dhe grekë në selinë e NATO-s me…

Ushtria ruse bombardon ndërtesën e Kryqit të Kuq në Mariupol

Gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë ruse, është goditur me bomba ndërtesa e…

Ambasadori suedez: Kosovarët vitin e ardhshëm do ta gëzojnë liberalizimin e vizave

Ambasadori suedez, Jonas Westerlund, ka shprehur optimizmin e tij se në janar…

Kështu e pritën fqinjët Vjosa Osmanin pas seancës për rrëzimin e Qeverisë

Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur…