Një grua sulmoi dhe qëlloi për vdekje tre fëmijë dhe tre të rritur, në një shkollë private të krishterë në Nashville, Tennessee.

Sulmuesja është vrarë nga policia pas një përleshjes që e pati me ta, pasi kishte sulmuar shkollën Covenant.

Policia amerikane njoftoi se e dyshuara që dukej sikur të ishte adoleshente, ishte armatosur me dy lloje të pushkëve automatike dhe një revole.

John Howser nga qendra medicinale Vanderbilt, ka konfirmuar se tre pacientë të repartit pediatrik janë transportuar për në spitalin Monroe Carell Jr, pasi kishin pësuar plagë nga armët e zjarrit.

Tre fëmijë, që të gjithë nxënës të shkollës, janë shpallur të vdekur pasi ishin pranuar në spitalin ku shpresonin se do të arrijnë t’i ndihmojnë.

Sulmuesja u shpall e vdekur pasi u qëllua nga policia pasi refuzoi t’ju bindet urdhrave dhe të dorëzohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Deputetja ukrainase: Çështje kohe para se Rusia të sulmojë Poloninë

Zyrtarët ukrainas thonë se të paktën 35 persona u vranë dhe 134…

Arrestohet një kosovarë në Bllacë

Policia e Maqedonisë dje në ora 7 e 35 minuta ka arrestuar…

Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti ka udhëtuar për në Zvicër për të…

Serwer: Asociacioni të themelohet vetëm nëse përmbyllet marrëveshja me Serbinë

Më 15 dhjetor të vitit të kaluar, Kosova ka dorëzuar aplikimin për…

Ushtria ruse bombardon ndërtesën e Kryqit të Kuq në Mariupol

Gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë ruse, është goditur me bomba ndërtesa e…