Ushtria izraelite ka bërë të ditur se Izraeli ka goditur Sirinë.

Autoritetet izraelite thanë se ditë më parë tri raketa siriane kishin hyrë në territorin izraelit, kurse ministria siriane e mbrojtjes konfirmoi sulmet.

Deri më tani nuk është raportuar për viktima, por vetëm dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kritikohet Orban, i vetmi lider evropian që nuk e duartrokiti Zelenskyn në samitin e BE-së

Kryeministri hungarez Viktor Orban është kritikuar ashpër, për faktin se ishte lideri…

Sigurohen ushqime dhe ujë për shtetasit maqedonas të bllokuar në kufirin Itali-Slloveni

Është siguruar ushqim dhe ujë për shoferët maqedonas të cilët kanë mbetur…

A ka filluar kundërsulmi i madh ukrainas?

Ushtria ukrainase vazhdon të mbrojë Bakhmutin, një qytet në lindje që është…

27 Prilli/ Sela: Vizitova Feta Halimin, njeriun e pafajshëm që qëndron në këtë burg

Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në katër vjetorin e zhvillimeve…

Tmerr në Berlin, vetura shtyp këmbësorët – një i vdekur dhe 30 të lënduar

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 30 tjerë janë lënduar,…