Një person ka goditur një xhami në pjesën lindore të Francës, ndërsa i njëjti është arrestuar menjëherë.

Në një deklaratë nga prefektura e Haut-Rhin bëhet e ditur se terroristi në Colmar ka drejtuar automjetin e tij drejt xhamisë.

Prokurorja në Colmar, Catherine Sorita-Minard ka deklaruar se personi në fjalë ka plagosur veten me thikë në fyt dhe se do t’i nënshtrohet një operacioni në spital.

Po ashtu bëhet e ditur se në xhami janë shkaktuar dëme materiale. Ende nuk është bërë e ditur nëse ka pasur dëme njerëzore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tre persona therin me thikë një burrë në Prishtinë

Një burrë, pas një konflikti verbal dhe fizik me tre të dyshuar,…

Musliu: Gjenerali rus Leonid Ivashov që dikur tregtonte me ndjenjat e serbeve, sot gjoja shqetësohet për ta

Gjeneral-koloneli në pension i Federatës Ruse, Leonid Grigoryevich Ivashov ka thënë se…

Kancelari austriak do të vizitojë Kosovën, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën

Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer, do të vizitojë nesër Ballkanin Perëndimor. Ndalesa…

Nora Gjakova fiton medaljen e artë

Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë olimpike, pasi…

Kurti takohet me Bjornstad, diskutojnë për bashkëpunim mes Kosovës dhe Norvegjisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim, Arne…