Prifti Kristofer është therur disa herë me thikë në kishën Pierre-d’Aren në Nice të Francës, kurse një murgeshë është lënduar në sulmin që e realizoi një person i panjohur.

Që të dy janë dërguar në spital, derisa mediat franceze raportojnë se sulmuesi është vrarë, transmeton Telegrafi.

Prifti dhe murgesha janë dërguar në spital me autoambulancë dhe thuhet se jeta e tyre nuk është në rrezik.

Burri është arrestuar në mëngjes në Nice, pas sulmit me thikë në kishë Saint-Pierre-d’Aren, shkruan e përditshmja Le Parisien.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin, për të cilin policia deri më tani nuk po e trajton si akt terrorist. /Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

12 raste pozitive dhe asnjë rast i vdekjes janë shënuar në Kosovë…

Arrestohen dy persona në Shkup për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

Gjatë ditës së djeshme Sektori për Punë të Brendshme në Shkup me…

Institucionet e sigurisë në Kosovë bashkë me KFOR-in do të mbajnë stërvitjen “Shpata e argjendtë 2021”

KFOR-i në bashkëpunim me institucionet kosovare të sigurisë do të mbajë stërvitjen…

159 raste të reja me Covid-19 dhe 75 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 1733 teste…

Digjen varrezat e serbëve në Hajvali

Në Hajvali të Prishtinës, një pjesë e varrezave është kapluar nga flaka.…