Një person u vra dhe një tjetër u plagos rëndë gjatë një sulmi me thikë në qytetin e Algeciras, Spanjë.

Kështu ka njoftuar ministria e Brendshme spanjolle, e cila ka treguar se ngjarja ndodhi në afërsi të një kishe katolike.

Sulmuesi është arrestuar dhe ndodhet në dhomat e paraburgimit, raporton associated press.

Fillimisht, ministria kishte thënë se sulmi ndodhi pranë kishës së San Lorenzos, por tash ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur në afërsi të San Isidros.

Ndërkohë, policia po heton incidentin për të përcaktuar natyrën e sulmit.

Ndryshe, Spanja ka raportuar numër të madh të vrasjeve vitet e fundit, ku viktima ka më së shumti në radhët e gjinisë femërore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike me rreze të shkurtër veprimi

Raketat u lëshuan nga qarku Tongchon në provincën lindore Kangwon të Koresë…

Zelensky: Kemi humbur 20 % të territorit

Suedia, Mbretëria e Bashkuar, ndihma Ukrainës me raketa Teksa Perëndimi po mundohet…

Mbretëria e Bashkuar e konsideron Rusinë kërcënim kryesor për sigurinë

Qeveria britanike e ka etiketuar Rusinë si kërcënim kryesor për sigurinë e…

Autori i librave për krimet serbe në Kosovë: Po t’i deponohej Serbisë aktakuza në kohë, sot nuk do ta kishim Gjykatën Speciale

Nusret Pllana, autor i librave për krimet serbe në Kosovë, ka deklaruar…

Ushtarët ukrainas do të fillojnë trajnimin për përdorimin e sistemit raketor Patriot në SHBA, gjatë javës së ardhshme

Trupat ukrainase do të duhej të fillonin trajnimin për përdorimin e sistemit…