Dhjetë persona u goditën me thikë mbrëmjen e së premtes në një tren në Tokio, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të Tokios.

Departamenti iu përgjigj një telefonate në orën 8:38 pasdite. dhe gjeti viktima me njolla gjaku kur mbërritën në vendin e ngjarjes.

Të gjitha viktimat ishin të vetëdijshme dhe një person u largua vetë, tha departamenti. Asnjë vdekje nuk është raportuar, shkruan cnn.

Sipas transmetuesit publik japonez, NHK, i dyshuari shkoi në një dyqan dhe u dorëzua, duke i thënë nëpunësit, “Unë jam i dyshuari për krimin që po luan në lajmet tani. Jam lodhur duke vrapuar”.

Policia Metropolitane e Tokios thotë se burri pranoi akuzën duke pohuar se “thjesht dëshironte të vriste çdo grua që dukej e lumtur”.

NHK raportoi se i dyshuari duket të jetë rreth të 30-ave dhe nëpunësi i dyqanit tha se kishte njolla gjaku në një pjesë të trupit të tij.

Incidenti ndodhi në një tren të Linjës Odakyu, midis stacionit Seijogakuen-mae dhe stacionit Soshigaya-Okura në Setagaya Ward. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…