2 të vrarë e 20 të plagosur, arratisen 3 autorët

2 persona humbën jetën dhe të paktën 20 të tjerë u plagosën në një sulm me armë në Florida.

Mediat shkruajnë se 3 persona dolën nga një fuoristradë dhe qëlluan me armë drejt të pranishmëve në një klub nate në bregdetin e Majemit.

Policia është në kërkim të autorëve, të cilët u arratisën dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve.

Një tjetër sulm ndodhi të Premten në të njëjtën zonë, ku humbi jetën një person.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…