Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në hapësirat e fabrikës së Mercedes-Benzit në Sindelfingen të Gjermanisë, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë humbur jetën dy persona.

Raportohet se autori është një 53-vjeçar, punonjës i jashtëm i një kompanie logjistike.

Policia ka sekuestruar armën e dyshuar për vrasje. Një zëdhënës tha se nuk kishte informacion se çfarë lloj arme ishte.

Për aktin dhe motivin duhet të merret në pyetje i dyshuari i arrestuar (53). Gjithashtu, u bënë edhe pyetje të shumta të dëshmitarëve.

Disa punonjës të Mercedesit që u larguan nga uzina raportuan për BILD se sulmi thuhet se kishte për qëllim drejtuesit e ekipit. Të shtënat janë qëlluar në zonën e zyrës së drejtuesit të ekipit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nga nesër edhe për dalje nga shteti duhet test PCR negativ ose certifikatë vaksinimi

Përveç se në hyrje të shtetit, nga nesër edhe për dalje nga…

Facebook mbyll qindra llogari të lidhura me grupin iranian në Shqipëri

Facebook tha të martën, më 6 prill se ka mbyllur qindra llogari…

Ambasadorja amerikane, Aggeler e zhgënjyer me gjyqësorin në RMV

“Fatkeqësisht, ‘investimi’ ynë në progresin e gjyqësorit nuk dha ‘kthimin’ e pritshëm”,…

Faljet e Ivanovit nuk merren parasysh, Strasburgu vendosi që rastet e PSP-së të vazhdojnë!

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut në Strasburg njoftoi se kërkesat…

“Sllovakia po e paguan çmimin për mosnjohjen e Kosovës”

Sllovakia po paguan një çmim të lartë diplomatik për mosnjohjen e Kosovës.…