Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Amerikës, Jake Sullivan, është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, në Kiev.

Sullivan pohoi gjithashtu ofrimin e vazhdueshëm të ndihmës ekonomike dhe humanitare, si dhe përpjekjet e vazhdueshme me partnerët për të mbajtur Rusinë përgjegjëse për agresionin e saj.

Vizita u bë për të nënvizuar mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën dhe popullin e saj ndërsa mbrojnë sovranitetin e tyre, thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë, transmeton Klankosova.tv.

Sullivan, mes tjerash, nënvizuar mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën dhe popullin e saj ndërsa mbrojnë sovranitetin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sela: Kemi bërë koalicione sepse e ka kërkuar populli

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, në një intervistë në Programi…

Fitër Bajrami në Turqi / Kabineti Presidencial publikon vendime

Presidenti Recep Tayyip Erdogan bëri të ditur se duke filluar prej datës 23 maj gjatë festës…

Serbia kërcënon me ndërhyrje ushtarake në Kosovë

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, gjenerali Milan Mojsiloviq,…

Borisov: Është i mundur kompromisi, por duhet të njihet edhe historia

Vendi i vetëm që dëshiron fillimin e negociatave qasëse të Maqedonisë së…

Prifti grek me lëvdata për kthimin e Ajasofjas përsëri në xhami (Video)

Duke folur pas ritit që u mbajt në kishën “Analipseos” në Rafina,…