Ish kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, në një intervistë ekskluzive për gazetën Lajm, ka folur gjerë e gjatë, si për çështje aktuale, poashtu edhe për çështje gjatë kohës sa ka qenë pa konkurencë numër një në BFI.

Duke komentuar regjistrimin e Bashkësisë Islame Selefiste, Rexhepi thotë se ajo nuk është e vetme, por se janë regjistruar edhe pesë bashkësi tjera islame, si dhe 12 grupime fetare. Deri sa gjykata regjistron Bashkësi Islame, Rexhepi thotë se po përdor kute të dyfishta, pasi refuzon të regjistrojë Kisha tjera ortodokse edhe pse ka pasur kërkesa të tila.Reklame

Në videon më poshtë mund të përcillni qendrimin e ish reisit Rexhepi për këtë çështje, kurse nesër do të sjellim edhe pjesë tjera të kësaj interviste ku flet për raportet e tij me udhëheqësinë aktuale të BFI-së, për raportet me Ali Ahmetin dhe Zoran Zaev, për përgjimet që ia ka bë UDB-ja në fillim të karrierës si hoxhë, dhe për shumë tema tjera./Gazeta LAJM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…