Shumë viktima janë raportuar pasi një stuhi pluhuri shkaktoi përplasjen e të paktën 40 deri në 60 makinave përgjatë një autostrade kryesore në Illinois të hënën.

Kapiteni i Policisë së Shtetit të Illinois, Ryan Starrick tha se të paktën “40 deri në 60 makina pasagjerësh” u përfshinë në aksidente dhe ata kanë raporte për “vdekje të shumta” dhe më shumë se 30 persona të shtruar në spital.

Të paktën dy gjysmë kamionë morën flakë në përplasje, sipas Starrick, shkruan CNN.

“Autostrada 55 në qarqet jugore të Sangamon dhe në qarqet veriore të Montgomery-t mbetet e mbyllur në të dy drejtimet për shkak të përplasjeve të shumta të shkaktuara nga një stuhi pluhuri, e cila ka ulur ndjeshëm dukshmërinë”, tha Departamenti i Transportit i shtetit në një postim në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti përfundon vizitën në SHBA, jep detaje të takimeve

Kryeministri Albin Kurti njofton se ka përfunduar vizitën në Shtetet e Bashkuara…

Prirje pro-ruse në Greqi pavarësisht luftës në Ukrainë

Kur kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis mori fjalën në një debat parlamentar për…

Gjenden mbetje mortore në fshatin Leshan të Suharekës

Një qytetar derisa po i pastronte varrezat me rastin e festës së…

Drashkoviq: Serbia duhet të distancohet nga Putini, përndryshe do të jetë Siria ballkanike

Kryetari i Lëvizjes Serbe të Ripërtëritjes (SPO), Vuk Drashkoviq i tha “H1”…

Kuvend, miratohet nevoja për Ligjin e Prokurorisë Publike

Kuvendi me 57 vota “për” miratoi nevojën për Ligjin për Prokurorinë Publike.…