Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për CNN, bëri me dije se numri i afganëve që do të strehojë vendi ynë është rreth 4000.

Sipas tij, fillimisht do të vijnë 2000, që do të pasohen nga 2000 të tjerë.

“2000 që janë listuar dhe 2000 të tjerë që ne po punojmë për t’i pritur. Do jenë rreth 4000 mijë”, tha Rama.

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama deklaronte për gazetën italiane “Il Foglio” se Shqipëria do të priste 2-3 mijë afganë./A2/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Majlinda Kelmendi e bronztë në Botëror

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur ta fitojë medaljen e bronztë në…

Si i mori Besmira Ejupi honoraret nga 5 institucione, do të verifikojë KSHPK

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit do të veprojë me iniciativë në…

Zyrtarët afganë kundër largimit të trupave amerikane nga Afganistani

Zyrtarët afganë kanë kritikuar ashpër tërheqjen e pakushtëzuar të forcave amerikane nga…

Ukraina pretendon se ka vrarë njëzet mijë ushtarë rusë dhe ka rrëzuar 163 aeroplanë

Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga…

Disa nga deputetët e LDK-së nuk do ta votojnë Qeverinë Hoti?

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), edhe pse ka kërkuar nga Kuvendi i…