Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të marrë pjesë në Takimin e Përvitshëm të Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës.

Pos pranisë së tij në takim, Stoltenbergu do të takohet edhe me udhëheqës të tjerë ndërkombëtarë që do të jenë pjesë e eventit.

Ai do ta mbajë një fjalim në këtë forum, e i cili do të pasohet me një sesion pyetje-përgjigjesh.

Më pas, pikë e diskutimit do të jetë edhe siguria në Evropë, ku në panel të diskutimit do të jetë edhe vetë Stoltenbergu, por edhe kryeministri i Belgjikës, Ministri i Mbrojtjes i Holandës dhe presidenti i Maqedonisë së Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shtatë të vdekur dhe 460 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 460…

Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor.…

Rrënohet bunkeri serb në qendër të Shtimes

Lulzim Sahiti, zyrtar në komunën e Shtimes, ka njoftuar se para disa…

Ish-ministri i Jashtëm rus: Lufta në Ukrainë “një akt barbar”

Ish-ministri i Jashtëm rus, Andrei Kozyrev e ka quajtur barbare luftën në…

Opozita në Izrael drejt një koalicioni për qeverisje

Partive të opozitës në Izrael u kanë mbetur vetëm edhe disa orë…